AKT Maluch
AKT Maluch

Rajd rowerowy z Włocławka

28-07-2018

Zapraszamy na rajd rowerowy z Włocławka... w kierunku Warszawy :)

Wyjazd: Sobota 28 lipca o 8:30 pociągiem z Warszawy do Włocławka (przyjazd 10:46).

Dzień pierwszy: Przejazd przez Gostyńsko-Włocławski Park Krajobrazowy. W najkrótszym wariancie to tylko 40 km, ale możemy się trochę pokręcić po okolicy, poza tym jeśli ścieżki będą odpowiednio zapiaszczone to nawet najkrótsza trasa wypełni nam dzień :)

Nocleg: Na polu namiotowym nad jeziorem Białym. Jest ich kilka, zrobię jeszcze rozpoznanie, ale można też zdecydować na miejscu, bo są w miarę blisko siebie. Kąpiel w jeziorze będzie jak najbardziej możliwa :)

Dzień drugi: Droga w kierunku Warszawy zapewne mało uczęszczanymi asfaltami, w sporej części wzdłuż Wisły, potem przez wsie i pola. Wariant minimum to dojechanie do Sochaczewa (ok. 70-75km zależnie od obranej trasy), skąd można już pociągiem KM (rower za darmo!) wrócić do Warszawy. Ale jeśli będziemy spragnieni dalszej jazdy, nic nie stoi na przeszkodzie żeby jechać dalej w kierunku Warszawy. Tym odcinkiem jechałem i trasa jest całkiem przyjemna. Do centrum to wprawdzie jeszcze 50 km, ale można w dowolnym momencie zjechać w kierunku którejś ze stacji na linii z Sochaczewa i stamtąd wrócić do Warszawy pociągiem.

Jedzenie: Sobotni obiad proponuję zjeść w knajpie pod koniec trasy (np. w Lucieniu). Trzeba się zaopatrzyć w prowiant na drogę i produkty na śniadanie w niedzielę. Można to zrobić we Włocławku. Oczywiście w niedzielę też możemy coś zjeść po drodze, jeśli będzie taka wola w narodzie.

Koszt: ok. 100zł normalny / 75 zł student (bilety + nocleg + jedzenie)

Organizator: Piotrek Pękalski: spec125(opona)poczta.onet.pl

Zapisy: mailowo do 17 lipca