AKT Maluch
AKT Maluch

Sylwester w Ropiance 2019

27-12-2019

Zgodnie z tradycją klubową serdecznie zapraszam na sylwestrowy wyjazd do naszej Chatki w Ropiance. W planie góry, śpiewanie (z gitarą), zajadanie się słodkościami (a szczególnie kajmakiem) i mnóstwo dobrej zabawy.
 
 Termin:
Wyjazd - 27.12.2019 wieczorem
Powrót - 5.01.2020 wieczorem
Gdyby koś chciał wrócić wcześniej/później proszę o napisanie tego w formularzu zgłoszeniowym. W przypadku dużej liczby próśb o zmianę terminu nie będę miał z tym problemu. Przejazd autobusem w obie strony. Jeśli ktoś nie będzie jechał z Warszawy i zamierza np. dosiąść się po drodze, niech da znać - również w formularzu.
 
 Koszt:
Ok. 200 zł (dojazd, jedzenie). Dokładna kwota zależy od liczby chętnych. Opłatą za pobyt w Chatce jest praca na jej rzecz - patrz rzeczy do zabrania.
 
 Zgłoszenia: do 15.12.2019 za pomocą formularza. Zaliczka 100 zł płatna do 16.12.2019 (nr konta otrzymają zgłaszający się). Kto pierwszy, ten lepszy - decyduje kolejność wpłaty zaliczki.
 
W przypadku jakichkolwiek pytań piszcie na adres: marek.t.l(at)wp.pl.
 
W tym roku tematem imprezy jest "Fala". Zachęcam do adekwatnego ubioru.
 
 Zabieramy:
- przebranie
- rzeczy osobiste do przeżycia w Chatce (śpiwór, latarka - jeśli nie wiesz, czym jest Chatka patrz poniżej)
- ciuchy do chodzenia po niezbyt wysokich górach w zimie
- ponieważ w zimie praca na rzecz Chatki jest siłą rzeczy mocno ograniczona, proponujemy, aby każdy zabrał jedną rzecz, którą zamierza się podzielić z innymi. Może to być np. gitara wraz z umiejętnością jej używania, produkty na ciasto, które upiecze się w chatkowym piekarniku, jakaś dekoracja świąteczno-sylwestrowa, itp.
 
 Zgodnie z tradycją klubu wyjazd jest całkowicie bezalkoholowy (z wyjątkiem sylwestrowego szampana).
 
 Organizator:
 Marek Lipiński
 
 ----
 Kilka informacji dla osób, których nigdy nie było w Chatce w zimie.
 
 Chatka Malucha położona jest w uroczym swoją bezludnością miejscu w Beskidzie Niskim, jakim jest była łemkowska wieś Ropianka. Wyposażona jest w wiele luksusów, jednak pozbawiona takich zbytków jak prąd (choć gniazdko jest), woda w kranie (jest w studni) czy zasięg sieci komórkowej (sosnę zasięgową trafił piorun kilka lat temu). W związku z tym branie sprzętów elektronicznych/liczenie na naładowanie komórki wydaje się bezcelowe. Natomiast w środki czystości należy zaopatrzyć się normalnie. Śpi się na materacach (są) w śpiworach (własnych). Pierwszej nocy będzie z pewnością zimno - od rozpalenia pieca do nagrzania Chatki mija mniej więcej dzień. Należy to przewidzieć w momencie pakowania garderoby. Nieodzowna jest również latarka, najlepiej (choć niekoniecznie) czołówka, oraz kapcie/klapki do chodzenia wewnątrz. Koniecznie należy pamiętać o spakowaniu się w torbę/plecak umożliwiający dojście piesze ok. 15 min. od asfaltowej drogi.
 Jeśli chcesz zobaczyć więcej, zajrzyj tutaj: http://maluch.elka.pw.edu.pl/index.php?str=chatka
 
 Chodzenie po górach w zimie jest bardzo przyjemne, pod warunkiem, iż posiada się:
- dobre buty
- plecak
- ubiór umożliwiający regulację termiczną (np. bluza, polar i kurtka)
- termos z gorącą herbatą
- jeśli ktoś lubi - stuptuty
- ciepłe i suche skarpety po powrocie
 Na wyjeździe sylwestrowym na wycieczki każdy chodzi według własnych chęci i możliwości - nie należy obawiać się zbyt forsownych wypadów.