AKT Maluch
AKT Maluch

Litwa na rowerach

16-07-2010

Celem wyjazdu byłoby objechanie wszerz i wzdłuż Litwy. Termin to 16-29 lipca 2010. 

Najbardziej optymistyczna trasa przejazdu to: Białystok -- Sejny -- Druskienniki --Troki -- Kiejdany -- Upita -- Birże -- Góra Krzyży -- Telsze -- Połąga -- Kłajpeda -- Taurogi -- Wyłkowyszki -- Gołdap -- Augustów. 

Jest to wyjazd wybitnie adresowany do osób, które kochają rowery, wolną przestrzeń oraz historię (bo jak sami zauważyliście większość z wymienionych miast, bardzo ściśle wiąże się z historią Rzeczpospolitej; na trasie nie ma jednak Wilna, Poniewieża, Kowna oraz Szawel. To bynajmniej nie błąd w druku -- po prostu nie znoszę dużych miast, wystarczy, że w jednym przebywam większość roku;)). 

Etapy oprócz dwóch początkowych, na pewno nie będą krótsze niż, 100 [km] na dzień, dlatego też bardzo bym prosił zainteresowanych tym wyjazdem o obiektywną ocenę własnych możliwości fizycznych. Osoby, które nie są pewne, czy dadzą radę, a chciałyby to sprawdzić w praktyce, gorąco zapraszam na wyjazd w Góry Świętokrzyskie po sesji ( jest on bowiem adresowany zarówno dla osób słabszych jak i tych mocniejszych-ogólnie dla wszystkich). 

Jeśli chodzi o Litwę wyjechalibyśmy o 7:15 (16.07.) z Warszawy Zachodniej pociągiem do Białegostoku, a wrócilibyśmy z Augustowa pociągiem który do Wa-wy dobija (29.07.) na godz. 20:40.

Organizator: Piotrek Poterała
Kontakt: stasiekjudym @ o2.pl, tel: 507 493 844