AKT Maluch
AKT Maluch

Ruinada 2012

31-03-2012

Jak co roku, koło PTTK nr 1 przy Politechnice Warszawskiej organizuje rajd Ruinada. Rajd odbędzie się w dniach 31 marca - 1 kwietnia. Jak to zwykle bywało, miejscem ześrodkowania jest zamek w Czersku k. Góry Kalwarii. Miejscem noclegu jest jedna z baszt zamku.

Impreza ma charakter typowy dla rajdów studenckich. Na miejsce ześrodkowania wiodą różne trasy prowadzone przez przedstawicieli różnych klubów turystycznych, w tym również AKT Maluch.
Na miejscu czekają nas różne atrakcje przygotowane przez organizatorów. W naszej galerii można znaleźć zdjęcia z poprzednich lat: 2008, 2011).

Więcej szczegółów znajduje się na stronie Jedynki

Trasy na tegoroczną Ruinadę organizowane przez członków AKT Maluch:

1) Trasa rowerowa

Organizator: Piotrek Poterała

Start: 31 marca, godz. 10:00, przy południowym wyjściu z metra Kabaty

Trasa: Długość trasy jaką mamy do pokonania to około 60km. Podjeżdżać będziemy do Czerska od strony Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Powrót:
Po doświadczeniach zeszłego roku, wiem że z powrotem bywa ciężko ze względu na zarwaną noc, w związku z czym…  podjedziemy do Celestynowa (35km)skąd pociągiem KM o 15:51 wrócimy do cywilizacji;). Bilet do Falenicy (bo dalej obowiązuje karta miejska) będzie nas kosztował jakieś 5zł + coś za rower od osoby. To tyle co do planu;)

Jest to najlżejszy rajd, który organizuję więc proszę się nie obawiać o tempo i dystans, bo jedno i drugie nie będzie rzucające na kolana;)

Kilka rad:
Wszystkie bagaże mają się znaleźć na bagażniku (niech ktoś nie wpadnie na pomysł dźwigania czegoś w plecaku… bo nie zdrowo… po prostu szkoda pleców;)), brać jak najmniej – tylko to co konieczne (śpiwór, karimatę, jedzenie na drogę i ognisko, kubek, latarkę, śpiewnik), nie zapomnieć zabrać ze sobą dobrego humoru (marudność zostawiamy w domu!!! Od marudzenia to jestem ja, i jedna osoba  w grupie całkowicie wystarczy:)). Jak już wiecie, śpimy w Czersku, w wieży zamkowej… za ciepło może nie być (tak nota bene w zeszłym roku było potwornie zimno;)), więc ten śpiwór powinien być rozsądnej grubości.

Zgłoszenia: do 31 marca, mail: stasiekjudym(at)o2.pl

2) Trasa piesza

Organizator: Piotrek Pękalski, 600328210
 
Zbiórka:
Warszawa Śródmieście przy kasach (kierunek zachodni), godz. 10.05, z kupionym biletem do stacji Krężel (koniec stefy I: Warszawa Jeziorki, strefy II: Zalesie Górne).
 
Trasa:
Jedziemy pociągiem do Krężeli, skąd ruszymy niebieskim szlakiem w kierunu miejscowości Żelechów, a następnie Potycz. Tam złapiemy szlak zielony, który poprowadzi nas, cześciowo brzegiem Wisły, już do samego zamku.
Długość trasy to ok. 21 km.
 
Powrót:
Autobusem z Góry Kalwarii (jeżdżą dość często), w niedzielę rano.
 
Proszę pisać w razie pytań i wątpliwości