AKT Maluch
AKT Maluch

Słowacja. Wyprawa po Kofolę.

24-07-2013

Serdecznie zapraszamy na wyjazd wakacyjny na Słowację. Będzie to pełen przygód wędrowny obóz po pięknym Beskidzie Niskim u naszych południowych sąsiadów. 
Poza wspaniałą przygodą i pięknymi widokami czekają inne atrakcje. W trakcie wyprawy przechodzić będziemy przez cerkiewne zagłębie Słowacji. Wiele znajdujących się tam świątyń stanowi perełki architektury drewnianej. Nieraz pamiętają XVIII, a nawet XVII wiek. Zajdziemy też do miejscowości Hervartov, gdzie czeka na nas wspaniały zabytek - rzymskokatolicki drewniany kościół z 1500 roku. 
Zajdziemy także do miast (sklepy!). Chwilę czasu poświęcimy na zabytkową stolicę mikroregionu - Bardejov. Zajdziemy także do Svidnika. Miłośników wędrówki nie ominie także ,,Dolina Śmierci", czyli miejsce bitwy o przełęcz dukielską (jednej z największych bitew pancernych II Wojny Światowej). Odwiedzimy także romantyczne i potężne ruiny zamku w Zborovie.
Dla wierzących postaramy się zapewnić udział w niedzielnej mszy (najpewniej w obrządku wschodnim).
Oczywiście nie zrezygnujemy z największych osiągnięć lokalnego przemysłu spożywczego. Czekają nas hektolitry kofoli i tony studentskiej.

Wyjazd jest wędrowny, pod namioty. Z powodu niewielkiej (czy w ogóle istniejącej?) bazy w postaci pól namiotowych biwakować będziemy ,,na dziko". Proceder na Słowacji ponoć legalny.

Wyjazd:
Wyruszymy wieczorem 24 lipca z Warszawy Zachodniej  autobusem do Muszynki (ok. 3 km od granicy ze Słowacją). Potem pójdziemy w nieznane, aby 1 sierpnia wieczorem dobrnąć do Chatki. Koszt dojazdu do Muszynki to ok. 52 zł

Powrót:
,,Planowany" na 6 sierpnia. Z doświadczenia kosz to 50 - 70 zł.

Dokładny plan przemarszu jest w etapie rozwojowym. W ramach konieczności, na szlaku będzie traktowany elastycznie. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Proszę zainteresowanych o zgłoszenia na adres emaliowy (podany poniżej).

Zgłoszenia i pytania piszcie na: paltomorda (at) wp.pl
W razie spraw niecierpiących zwłoki dzwońcie na: 506 207 189

Zapraszają organizatorzy:
Jurek Koziołkiewicz
Dawid Kołcz