55-lecie klubu

Dla wnikliwie liczących, prawdopodobnie oczywistym jest, iż w tym roku A.K.T. Maluch obchodzić będzie swoje 55 urodziny. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się 25 maja 2019 w stanicy harcerskiej w Polewiczu nieopodal Garwolina (mapa). Zamieszczamy także mapę dojazdową.

By zgłosić swoją chęć przybycia na to wydarzenie, należy wypełnić ankietę (kliknij tutaj). Po pewnym czasie otrzymacie maila z potwierdzeniem i numerem konta do wykonania przelewu symbolicznej kwoty. Pozwoli nam ona pokryć koszty noclegu i jedzenia. Zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania się. Ułatwi nam to organizację imprezy. Dlatego dla wszystkich tych, którzy zgłoszą się do 31 marca, obowiązuje zniżka. Płacicie tylko 10 zł! Dla tych, którzy zgłoszą się do 19 maja, opłata wyniesie 20 zł. Możliwe jest też przyjechanie bez zapowiedzi. Jednak kwota, jaką trzeba będzie uiścić na miejscu, to 30 zł. W ramach podanej kwoty znajduje się możliwość noclegu we własnych namiotach. Za dodatkową opłatą (20 zł od osoby) możliwe jest wynajęcie miejsca w domku. Ich liczba jest jednak ograniczona, dlatego obowiązuje zasada kto pierwszy, ten lepszy. Prosimy jednak, by domki rezerwowały jedynie osoby, dla których nocleg w namiotach jest niemożliwy (osoby starsze lub z małymi dziećmi). Za dzieci do 6 roku życia płacić nie trzeba. Na miejscu zapewniamy ognisko z kiełbaskami, bigos, kawałek rocznicowego tortu, itp.

Istnieje też możliwość wcześniejszego zamówienia koszulek w kwocie 25 zł/szt., do czego serdecznie zachęcamy. Dzięki temu będziecie mogli wybrać odpowiadające Wam kolory i rozmiary, nie martwiąc się, że ich dla Was zabraknie. Nam z kolei pozwoli to oszacować, jakie kolory i rozmiary cieszą się największym powodzeniem. Na ześrodkowaniu będzie też możliwość zakupu koszulek, ale ich wybór będzie znacznie mniejszy niż w przypadku zamówienia ich wcześniej (m.in. nie planujemy robić koszulek dziecięcych poza zamówionymi indywidualnie). Formularz do zamawiania koszulek znajduje się tutaj. Można zamawiać w ciemno, a dla tych, którzy chcieliby jednak wcześniej zobaczyć, jak będzie wyglądała grafika, która się na niej znajdzie niech zerknie tutaj: Podgląd grafiki

Zachęcamy tez do organizowania i zgłaszania tras, które doprowadzą uczestników na miejsce docelowe. Każda forma jest mile widziana: kajaki, rowery, własne buty, a nawet konie i bawoły 😉 Chętnych do organizacji zapraszamy do kontaktu pod adresem 55latAKTmaluch@gmail.com. Zgłoszone trasy będą się sukcesywnie pojawiać na stronie klubu, facebooku i liście mailingowej.

Zaproszenie na 55-lecie klubu


Trasy zgłoszone do tej pory

Trasa piesza z Pilawy

Zbiórka: 9:10 na peronie Warszawa Śródmieście PKP (od strony kas, kierunek wschodni) z zakupionym biletem na KM do Pilawy.

Trasa: ok. 20 km początkowo szlakami, a potem ścieżkami i leśnymi przecinkami w kierunku Polewicza.

Kontakt/zapisy: Piotrek Pękalski (spec125@poczta.onet.pl), 600328210 – będzie mi miło, jeśli dacie wcześniej znać, że się wybieracie.


Wysokogórska mamucia trasa piesza z Garwolina (Grubej, Rudej i Agnieszki)

Zbiórka razem z grupą startującą z Pilawy – o 9:10 na peronie Warszawa Śródmieście PKP (od strony kas, kierunek wschodni), prosimy jednak zakupić bilety do Garwolina. Po drodze czekają nas dwie przesiadki, wszystko więc może się zdarzyć.

Planujemy przejście około 18 km. Tylko początkowo będziemy się trzymać ścieżki dydaktycznej przedeptanej 5 lat temu, następnie celem naszym będzie zdobycie kilku pobliskich szczytów: Góry Grabnej, Góry Sieniecznej, Góry Kurkowej, a zwłaszcza Lubieżnicy. Mimo to wierzymy, że dotrzemy przed zmrokiem do Polewicza nie omijając napotkanych przeszkód.

Do kontaktów wyznaczyła się Regina Piątek reginap(at)orange.pl, 501-neo-023


Spacerowa trasa rowerowa

Ja (Jerzyk) oraz Alina jedziemy do Polewicza na rowerach. Inni niech śmiało dołączą!

Zbiórka: 11:00 przy metrze Kabaty (wyjście od strony Tesco).

Przejedziemy dość spacerowo około 70km, zaliczając miejmy nadzieję nie tak bardzo piaszczyste ścieżki Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Ekwipunek: 5 pln na prom w Gassach, oświetlenie + odblaski (choć wiadomo, że się nie przydadzą), zapasowa dętka w swoim rozmiarze, zapasowe śruby do swojego bagażnika, 2l napoju, przekąski.

Powrót: we własnym zakresie, ale my planujemy wyjeżdżać ok. 09:30 ->Wilga->Szymanowice Duże->Góra Kalwaria->Kabaty

Kontakt: Jerzyk – 515 513 686, izik461@gmail.com
Proszę o informację, bez kogo mamy nie ruszać (tzn. kto jest chętny).


Trasa rowerowa z Warszawy

Przebieg:
– Zbiórka na polanie w Lesie Kabackim 52.1166742N, 21.0846297E w sobotę 25.05 o godzinie 11:00
– przejazd do promu Gassy- Karczew ok. 15 km
– dodatkowa zbiórka w Karczewie przy promie ok godziny 12:30
– przejazd generalnie wzdłuż Wisły do Polewicza ok. 40 km, przyjazd 17:00 – 18:00

W niedzielę wyjazd ok. 10:00, przez Lasy Celestynowskie do promu Karczew – Gassy, zakończenie ok. 16:00 na polanie w Lesie Kabackim.

Zgłoszenie i kontakt Janusz Pieczerak, Modsoft@modsoft.pl, 607 6071 011


Trasa samochodowa

Zmotoryzowanych zapraszam na wspólną samochodową wycieczkę z Warszawy do Polewicza. Trasa zakłada przystanek w Otwocku i Górze Kalwarii na małe zwiedzanko tychże miast lub innych zaproponowanych na trasie przystanków. W aucie mam 4 wolne miejsca ale zapraszam również inny zmuszonych do podróży dwuśladem do dołączenia.

Zbiórka: sobota okolice godziny 13/14 przy dworcu wschodnim

Powrót: w niedzielę muszę dojechać na 15 do Płochocina k. Pruszkowa i w tamtym kierunku mogę zabierać chętnych i w Warszawie wysadzić na Kabatach

Kontakt i zapisy: Agnieszka Lemańczyk, alemanczyk98@gmail.com, 517 944 870


W razie jakichkolwiek pytań piszcie na adres 55latAKTmaluch@gmail.com

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/411115569636877/

Do zobaczenia na miejscu! 🙂