Sylwester w Ropiance 2019

Zgodnie z tradycją klubową serdecznie zapraszamy na sylwestrowy wyjazd do naszej Chatki w Ropiance. W planie góry, śpiewanie (z gitarą), zajadanie się słodkościami (a szczególnie kajmakiem) i mnóstwo dobrej zabawy.

Termin:
Wyjazd – 27.12.2019 wieczorem
Powrót – 5.01.2020 wieczorem
Gdyby ktoś chciał wrócić wcześniej/później, proszę o napisanie tego w formularzu zgłoszeniowym. W przypadku dużej liczby próśb o zmianę terminu nie będę miał z tym problemu. Przejazd autobusem w obie strony. Jeśli ktoś nie będzie jechał z Warszawy i zamierza np. dosiąść się po drodze, niech da znać – również w formularzu.

Koszt:
Ok. 200 zł (dojazd, jedzenie). Dokładna kwota zależy od liczby chętnych. Opłatą za pobyt w Chatce jest praca na jej rzecz – patrz rzeczy do zabrania.

Zgłoszenia: do 15.12.2019 za pomocą formularza. Zaliczka 100 zł płatna do 16.12.2019 (nr konta otrzymają zgłaszający się). Kto pierwszy, ten lepszy – decyduje kolejność wpłaty zaliczki.

W przypadku jakichkolwiek pytań piszcie na adres: marek.t.l(at)wp.pl.

W tym roku tematem imprezy jest „Fala”. Zachęcam do adekwatnego ubioru.

Zabieramy:
– przebranie
– rzeczy osobiste do przeżycia w Chatce (śpiwór, latarka – jeśli nie wiesz, czym jest Chatka, patrz poniżej)
– ciuchy do chodzenia po niezbyt wysokich górach w zimie
– ponieważ w zimie praca na rzecz Chatki jest siłą rzeczy mocno ograniczona, proponujemy, aby każdy zabrał jedną rzecz, którą zamierza się podzielić z innymi. Może to być np. gitara wraz z umiejętnością jej używania, produkty na ciasto, które upiecze się w chatkowym piekarniku, jakaś dekoracja świąteczno-sylwestrowa, itp.

Zgodnie z tradycją klubu wyjazd jest całkowicie bezalkoholowy (z wyjątkiem sylwestrowego szampana).

Organizator:
Marek Lipiński


Kilka informacji dla osób, których nigdy nie było w Chatce w zimie.

Chatka Malucha położona jest w uroczym swoją bezludnością miejscu w Beskidzie Niskim, jakim jest była łemkowska wieś Ropianka. Wyposażona jest w wiele luksusów, jednak pozbawiona takich zbytków jak prąd (choć gniazdko jest), woda w kranie (jest w studni) czy zasięg sieci komórkowej (sosnę zasięgową trafił piorun kilka lat temu). W związku z tym branie sprzętów elektronicznych/liczenie na naładowanie komórki wydaje się bezcelowe. Natomiast w środki czystości należy zaopatrzyć się normalnie. Śpi się na materacach (są) w śpiworach (własnych). Pierwszej nocy będzie z pewnością zimno – od rozpalenia pieca do nagrzania Chatki mija mniej więcej dzień. Należy to przewidzieć w momencie pakowania garderoby. Nieodzowna jest również latarka, najlepiej (choć niekoniecznie) czołówka, oraz kapcie/klapki do chodzenia wewnątrz. Koniecznie należy pamiętać o spakowaniu się w torbę/plecak umożliwiający dojście piesze ok. 15 min. od asfaltowej drogi.
Jeśli chcesz zobaczyć więcej, zajrzyj tutaj: maluch.elka.pw.edu.pl/chatka/

Chodzenie po górach w zimie jest bardzo przyjemne, pod warunkiem, iż posiada się:
– dobre buty
– plecak
– ubiór umożliwiający regulację termiczną (np. bluza, polar i kurtka)
– termos z gorącą herbatą
– jeśli ktoś lubi – stuptuty
– ciepłe i suche skarpety po powrocie

Na wyjeździe sylwestrowym na wycieczki każdy chodzi według własnych chęci i możliwości – nie należy obawiać się zbyt forsownych wypadów.


Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/560336188034607/