Zerówka 2022

Wrzesień na szlaku? Gotowanie na ognisku w osmolonym garze? Zgubienie się w środku beskidzkiej buczyny i odnalezienie w Chatce bez prądu i wody (chyba że w potoku), zasięgu i gazu (chyba że prosto z odwiertu)?

Zapraszamy na wyjazd integracyjny Akademickiego Klubu Turystycznego „Maluch”. Wyjazd składa się z dwóch części:

wędrownej – 4 dni marszu z plecakami i namiotami,
stacjonarnej – 4 dni chatkowania* w naszej Chatce w Ropiance

>W tym roku trasa obejmuje wschodnią część Beskidu Niskiego, z Iwonicza Zdrój przez Wisłoczek i Polany Surowiczne do Chatki Malucha w Ropiance.

Nocujemy w miejscach ciekawych i znanych z górołaźniczych opowieści (m.in. baza w Wisłoczku, Chałupa Elektryków). Większość noclegów części wędrownej będzie w namiocie.

Zapraszamy każdego, kto chciałby doświadczyć jednych z najbardziej odludnych polskich gór. Dość krótkie dzienne odcinki (25-30 GOT) skrojone są tak, aby nie przekraczały możliwości nieobytego z górami studenta, a jednocześnie tak, aby nie zanudziły wytrawnego szlakopochłaniacza.

📍 Termin: 16-24.09 (prawdopodobnie będzie możliwość zostania w Chatce co najmniej dzień dłużej)
📍 Koszt: 480 zł (dla studentów) – w tym przejazd, noclegi i wyżywienie ze wspólnego gara.
📍 Zapisy: do 20.08.2022 przez formularz LINK DO FORMULARZA
📍 Przed wyjazdem odbędzie się spotkanie organizacyjne w celu podziału wiedzy, ról i pakunków.
📍 Zabieramy: śpiwór, buty górskie, świeże serducho.
📍 Zgodnie z tradycją klubu, wyjazd jest całkowicie bezalkoholowy.

* rąbania drewna, palenia w piecu, (nad)używania instrumentów muzycznych, tropienia wilków, krzaklingu na lekko, kucharzenia na fajerkach, pożerania kajmaku, kąpieli w balii, gawędzenia przy świetle lamp naftowych, wylegiwania się w słońcu, szukania śladów łemkowskiej chaty i ropnych kopanek, gubienia czasu, wypatrywania Baraniego, zaglądania do drewnianej cerkwi, odżywania śladów po starych sadach, …

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/3344207072468668/