Rajd 1 Roku 2023

Już w sobotę 21 października odbędzie się Rajd 1 Roku na zachodnie rubieże Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Tym razem na naszej trasie znajdą się dwa znaczące punkty. Pierwszym z nich jest pochodzący z XVIII wieku Park Romantyczny w Arkadii, słynący z klasycystycznych zabytków pokroju stylizowanego akweduktu czy Świątyni Diany. Drugim miejscem, które planujemy odwiedzić, jest równie piękny i klimatyczny Park w pobliskim Nieborowie, wraz z umiejscowionym tam pałacem. Przewidziana trasa to około 15 km.

Jesteś studentem pierwszego roku, studiujesz już dłużej lub też cieszysz się tytułem absolwenta czy nie-studenta? Zatem ten rajd jest właśnie dla Ciebie!

Szczegóły

Zbiórka o godz. 7:30 w hali dworca Zachodniego (pod McDonalds’em), odjazd pociągiem R3 Kolei Mazowieckich o godz. 7:49. Planowany przyjazd na stację Mysłaków o godz. 9:11.

Istnieje możliwość by dosiąść się w trakcie lub dołączyć w Mysłakowie – w takim przypadku prosimy o wcześniejszą informację.
Planowany powrót z Mysłakowa o godz. 17:48 również pociągiem R3 Kolei Mazowieckich.
Planowany przyjazd na dworzec Warszawa Zachodnia o godz. 19:13.

Bilety na pociąg oraz do parków każdy kupuje we własnym zakresie.
Do stacji Warszawa Gołąbki działa karta miejska na 1 strefę.
Do stacji Płochocin działa karta miejska na 2 strefę (w tym Karta Warszawiaka i Młodego Warszawiaka).

Ceny biletów całościowych do parku w Arkadii i Nieborowie, uprawniających do zwiedzania ekspozycji pałacowych:
– osoby uczące się do lat 26: 4 PLN
– ulgowy: 49 PLN
– normalny 67 PLN

Co do wzięcia?

• ciepłe ubrania,
  • coś na deszcz,
  • coś do jedzenia, coś do popicia,
  • czołóweczka,
  • dobry nastrój 🙂

Organizatorzy:
Mateusz Piętka
Dawid Mackiewicz

Zgłoszenia:
w wiadomości prywatnej na adres mailowy matiskm99 [słonik] gmail.com
Więcej szczegółów podamy na kilka dni przed wyjazdem.

Zgodnie z tradycją klubową rajd jest bezalkoholowy.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/1897950483993685/

Autor fotografii wykorzystanej do stworzenia plakatu: Jacek Rutkowski.