Kajaki na Świdrze

W tym roku lato przyszło bardzo wcześnie, więc my też wcześnie zaczynamy sezon – kajakowy!

W niedzielę 7 kwietnia zapraszam Was na rejs Świdrem z Woli Karczewskiej do Józefowa. Zbieramy się o 9:30 na stacji Warszawa Śródmieście, skąd Kolejami Mazowieckimi (II strefa WTP) jedziemy do Przystani Emów, skąd zabrani zostaniemy na spływ. Na rzece spędzimy ok. 4 godziny, po czym zakończymy go ogniskiem nad Świdrem. Nie zbieram zaliczek, ale proszę o przemyślane zgłoszenia. Na razie zapowiada się świetna pogoda, gdyby jednak do czwartku prognoza się zmieniła, odwołamy wszystko bez żadnych kosztów.

Istotne szczegóły:

  • Świder nie jest bardzo trudną rzeką, ale o tej porze roku i przy dość wysokim stanie wody mogą zdarzyć się trudne fragmenty, przenoski. Umiejętności (w tym pływania) mile widziane. 🙂
  • Koszt to ok. 60 zł./os. Płacimy gotówką na miejscu, bilety na pociąg każdy/a załatwia sobie sam/a, picie i jedzenie też. Weźcie najlepiej też coś na ognisko.
  • Zabezpieczcie wodoszczelnie telefon, jedzenie i inne istotne rzeczy.
  • Weźcie coś na owady, czapkę i krem na słońce. Dobrym patentem są też rękawice (np. rowerowe), aby nie mieć odcisków od wioseł.
  • Jeśli ktoś dojeżdża z innego miejsca lub samodzielnie, proszę o kontakt. Jeśli ktoś musi zrezygnować, też dajcie znać wcześniej, nie chcemy aby ktokolwiek musiał płynąć sam!
  • Wycieczka zajmie prawie cały dzień (9-19). Pamiętajcie, aby zagłosować w wyborach samorządowych przed lub później.
  • Wyjazd jest tradycyjnie bezalkoholowy.

Zgłoszenia do czwartku 4 kwietnia do 9:00 rano na adres poniżej, ale im szybciej tym lepiej! Liczba miejsc ograniczona! Potem zapisy tylko na listę rezerwową.
bernard(podkreślenie)s (słoń)tertia .pl

Organizator:
Bernard Swoczyna

W razie innych istotnych informacji do uwzględnienia proszę o kontakt na maila!

Wydarzenie na facebooku: https://facebook.com/events/s/kajaki-na-swidrze/1453475641921709/