Przedmajówka w Beskidzie Żywieckim

Śnieg schodzi z gór, więc czas pomyśleć o pierwszej wiosennej górskiej wyprawie w tym roku. Ogłaszamy PRZEDMAJÓWKĘ w Beskidzie Żywieckim!

W tym roku ponownie odwiedzimy część szczytów znanych z zeszłorocznej majówki, ale dla odmiany weźmiemy lżejsze plecaki i pokonamy trasę w drugą stronę. Wyjeżdżamy z Warszawy w sobotę 27 kwietnia o 6:21 i o 12:17 zaczynamy trasę w Zwardoniu. Wędrujemy do Schroniska PTTK na Przegibku, tam nocujemy, następnego dnia ruszamy do Bacówki PTTK na Krawcowym Wierchu i trzeciego dnia przez Rysiankę schodzimy do Węgierskiej Górki. Odjeżdżamy pociągiem o 16:39 i 29 kwietnia o 21:36 jesteśmy na Warszawie Centralnej.

Co wziąć ze sobą:
– standardowe wyposażenie jak w góry (dobre buty, kurtka przeciwdeszczowa, krem na słońce itp.)
– jedzenie (wg uznania, w schroniskach drogo), przekąski na trasę
– picie, z możliwością uzupełniania wodą w schroniskach
– odblaski
– najlepiej też małą latarkę czołówkę (teoretycznie się nie przyda, ale nie wiadomo)
– mapę papierową jeśli ktoś ma
– dokumenty na zniżkę i dokument tożsamości (będziemy iść po granicy)

Dystanse dzienne są spore, pomimo lekkich plecaków pewnie trochę bardziej wymagające niż na Zerówce. Wyjątkowo w razie gorszej formy lub pogody jest opcja łatwiejszej trasy w dolince. Zdecydowaliśmy, że tym razem korzystamy ze schronisk, aby więcej zwiedzić i aby wygodniej się szło. Jeśli komuś zależy, może negocjować w schroniskach spanie na ławkach, ale wiem, że jak nie mają kompletu miejsc, to niechętnie się na to godzą.

Na wyjazd obowiązuje zaliczka 150 zł płatna do 24 marca na konto 34 1140 2004 0000 3902 7990 6972. Postaramy się, aby całkowity koszt dla studenta zamknął się w dwukrotności tegoż.

Zgłoszenia do 24 marca na adres:
bernard(podkreślenie)s (słoń)tertia .pl

Od 16 (wieczorem) do 21 marca jestem za granicą, ale jeśli wyślecie maila, to jesteście już zapisani. Odpiszę w czwartek.

Organizatorzy:
Bernard Swoczyna
Krzysztof Mróz

W zgłoszeniu napiszcie, jaką macie ulgę kolejową i ewentualnie inne istotne preferencje (np. dietowe).

Wyjazd zgodnie z tradycją klubową jest bezalkoholowy.