60-lecie Klubu

Serdecznie zapraszamy na obchody 60. rocznicy powstania A.K.T. „Maluch”. To niezwykłe wydarzenie odbędzie się 11 maja 2024 r. w stanicy harcerskiej w Polewiczu, nieopodal Garwolina (mapa). Zamieszczamy także mapę dojazdową.
Oficjalne rozpoczęcie obchodów 60-lecia odbędzie się o godz. 20. W stanicy będzie można pojawić się wcześniej. Godzinę, od której będą tam organizatorzy, podamy bliżej terminu.

Chęć uczestnictwa w tym wydarzeniu należy zgłaszać do 30 kwietnia poprzez ten formularz. Zachęcamy do jak najszybszego zgłaszania się. Ułatwi to nam organizację imprezy.


Uczestnictwo w obchodach możliwe jest po opłaceniu składki członkowskiej na 2024 rok. W ramach składki można zabrać ze sobą dzieci do lat 18. Składkę w wysokości minimum 60 zł prosimy wpłacać przelewem na konto klubowe:

AKADEMICKI KLUB TURYSTYCZNY MALUCH
47 1240 1037 1111 0010 9902 4290 (Pekao)

W tytule koniecznie proszę wpisać: „Składka członkowska”. Jeśli przelew jest wykonywany za kilka osób, należy wpisać dane tych osób do tytułu przelewu.


Na miejscu zapewniamy ognisko z kiełbaskami (a także coś wege), bigos/kapustę, kawałek rocznicowego tortu itp. Uczestnicy będą mogli także otrzymać okolicznościowy magnes.

Nocleg będzie możliwy we własnym namiocie lub w domku. Na terenie stanicy znajdują się 4 domki, w każdym po 12 łóżek. Potrzebny jest własny śpiwór.


Poniżej przedstawiamy garść informacji organizacyjnych dotyczących 60-lecia. Wiemy, że jest to długi tekst, ale bardzo prosimy o przeczytanie go do końca.

1) Ześrodkowanie jest planowane na godz. 20, jednak my będziemy na miejscu od 16:30.

2) Jest kładka na Wildze, co ucieszy pewnie trasy piesze, a także osoby jadące samochodem. Tak samo jak 5 lat temu od strony Osiedla Wilga jest niewielki parking przed terenem stanicy, resztę samochodów najlepiej zaparkować wzdłuż dróg osiedla lub po drugiej stronie Wilgi, od strony Polewicza.
Mapka dojazdowa

3) Jeśli ktoś zostaje do rana, polecamy wzięcie ze sobą czegoś na śniadanie, gdyż jedzenie przeznaczone na ognisko może się skończyć już w nocy.

4) Chcielibyśmy być bardziej eko i nie generować mnóstwa plastikowych śmieci, dlatego zachęcamy do wzięcia ze soba menażki (lub czegoś podobnego), sztućców i kubka/termosu na herbatę.

5) Osobom śpiącym w domkach przypominamy, że panują tam warunki turystyczne i należy zabrać ze sobą śpiwory.
Na terenie stanicy znajduje się łazienka z prysznicami.

6) W razie deszczu będziemy mogli schować się w budynku „świetlicy”.

7) Wieczór i noc mają być chodne, więc weźcie ze sobą ciepłe ubrania.

8) Impreza zgodnie z klubową tradycją jest bezalkoholowa.

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Wasze wątpliwości. W razie pytań, które pojawiłyby się już w sobotę, najlepiej kontaktować się z nami telefonicznie.

Basia 662 pięć dziewięć dziewięć 951
Konrad 600 trzy dziewięć trzy 222
Iza 535 dwa zero zero 248
Krzysiek 696 222 dwa dwa zero


Zachęcamy do organizowania i zgłaszania tras, które doprowadzą uczestników na miejsce ześrodkowania. Każda forma jest mile widziana: kajaki, rowery, własne nogi, a nawet konie czy słonie 😉 Chętnych do organizacji zapraszamy do kontaktu pod adresem aktmaluch🐘gmail.com. Zgłoszone trasy będą się sukcesywnie pojawiać na stronie Klubu, facebooku i liście mailingowej.


Trasy zgłoszone do tej pory

TRASA PIESZA PILAWA – POLEWICZ

Trasę, która nie powinna być dłuższa niż 20 km, poprowadzą Regina Piątek (Gruba) i Bożena Czyżkowska-Pawłot (Ruda). Zapraszamy wszystkich chętnych.

Odjazd z Warszawy Centralnej do Pilawy pociągiem „Lubuszanin” relacji Zielona Góra – Lublin o 10:49.Proponujemy spotkanie na peronie II o godzinie 10:35, z biletami do Pilawy.
Kilka osób kupiło już miejscówki na pociąg 10:49 do Pilawy w wagonie 13. Może warto aby wszyscy jechali tym samym wagonem.

Planowany jest też powrót w niedzielę do Garwolina. Szczegóły do ustalenia.

Telefon kontaktowy: 720-4jeden7-557 (Regina).


TRASA KAJAKOWA od Lili Trzpil

Ogólny zarys trasy:

– pociągiem do Garwolina,
– stacja jest daleko od rzeki, na pieszo przejść te kilka kilometrów lasem do rzeki
– tu rozłożyć kajaki/packrafty i spłynąć Wilgą do Stanicy, miejsca ześrodkowania.

Wilga jest reklamowaną trasą do spływów z wypożyczalni to bedzie spławna i sie nadaje żeby tym popłynąć.

Piszę późno, bo mój kajak/packraft ważący 2 kg z pompką bez wiosla (tak, dwa kg, nie ma pomyłki) wyjęłam z paczkomatu w poniedziałek, czyli przedwczoraj. Zwodowałam wczoraj. Waży dwa kilo i … Ekstra jest. Jeszcze nie ma 48 godzin jak go mam, a już się w tym sprzęcie zakochałam.

(Packraft to taki trochę kajak, trochę ponton, pływa sie jak kajakiem. Bywają leciutkie i malutkie, pakowalne w maly plecak i bardzo przenośne.)

Moze ktos ma pacrafta albo lekki kajak i szuka towarzystwa i chciałby popłynąć.
Może ktos juz płynie w jakimś kameralnym towarzystwie i chciałby połączyć siły.
Może ktoś chce sobie kupić takie dwukilowe cacko i popłynąć.
Ja to nawet sama popłynę, ale razem raźniej.

Żeby dogadać szczegóły, zadzwońcie do mnie 601 trzy siódemki 661  albo piszcie maila (trzpil 🛶 gmail.com). (Nie używam mesengera ani whatsapa).


TRASA PIESZA Z GARWOLINA od Piotrka Pękalskiego

Chciałbym ogłosić drugą trasę pieszą, tym razem z Garwolina.

Odjazd z Warszawy Centralnej o 11:46 pociągiem do Dęblina (można się dosiąść wcześniej lub później – wówczas proszę o taką informację). Wysiadamy na stacji Garwolin i nieco okrężną drogą idziemy do Polewicza. Trasa ok. 20 km.

Proszę o zgłoszenia na spec125 🥾 poczta.onet.pl lub na numer telefonu: 600 trzy dwa osiem 210.

Wariant alternatywny:

Jeśli nie zgłosi się dużo chętnych lub zgłosi się jeszcze ktoś z samochodem (ja mam 4 miejsca) to proponuję pojechać na miejsce ześrodkowania samochodami i zrobić pętlę po okolicznych lasach na lekko. Jeśli ktoś również miałby możliwość wzięcia samochodu, proszę o sygnał. Jeśli ten wariant zostanie wybrany, stosowna informacja pojawi się na liście i będą o tym poinformowane wszystkie osoby, które się zgłoszą, w przeciwnym wypadku, widzimy się na Centralnej 🙂

Wygrał wariant samochodowy. Spotykamy się o 12:00 przed stanicą (od strony ul. Sarenek). Podział na samochody prześlę osobom zgłoszonym w oddzielnym mailu. Jeśli ktoś jeszcze chciały dołączyć, mamy miejsca, natomiast proszę o niezwłoczną informację.

Panujemy trasę ok. 20 km na lekko, do Stanicy wrócimy myślę znacznie przed oficjalnym rozpoczęciem, pewnie wiele osób już się wtedy pojawi.


Trasa spacerowa Słoniątek

Stuptut!

Zapraszamy chętne maluchowe rodzinki ze słoniętami na wspólny spacer w okolicy stanicy. 

Zgodnie z prawdą, że dany odcinek drogi można przemierzać dowolnie długo ( a w towarzystwie dzieci jest to prawda najprawdziwsza)  planujemy niespieszny spacer dostosowany do możlwości i potrzeb młodszych uczestników. Rezerwujemy dużo czasu na: zbieranie kwiatków, ratowanie przez miłośników przyrody wszystkich żuczków przekraczających leśne ścieżki, znajdowanie i struganie dzid dla młodych myśliwych, kompletowanie wędek dla poławiaczy skarbów oraz na  wszelkie nizbędne prace geologiczne i hydrologiczne jakie będzie trzeba na naszej trasie wykonać…

Dojazd: do Polewicza we własnym zakresie.

Start: spotkanie na miejscu o 12:30 przy bramie wejściowej do stanicy lub, jeśli ktoś woli, od strony drogi DK76 ok 12:50 – mamy nadzieję, że będzie już możliwe przejście do kładki przez teren stanicy, a jeśli nie, to zdążymy w tym czasie obejść stanicę i dostać się do kładki wzdłuż Wilgi.
Orientacyjna trasa: w formie pętli ok. 8 km; 
od  stanicy na północ ->  leśnymi okolicami żółtego szlaku do Cyganówki -> od Cyganówki na południe do zielonego szlaku -> zielonym szlakiem i drogami leśnego osiedla do stanicy. W przypadku braku możliwości przeprawy przez Wilgę na wysokości Cyganówki wrócimy północnym brzegiem do kładki przy stanicy. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do spontanicznego modyfikowania trasy zgodnie z tym, gdzie ciekawość i oczy będą wiodły uczestników:) Jednak celować będziemy na powrót do stanicy w godz. 16:30-17:00.

Atrakcje: miejscowa przyroda, zagrody ze zwierzętami leśnymi w Cyganówce, poszukiwanie przeprawy przez Wilgę, bieganie po lesie, mieszanie patykami w Wildze itp.

Dla zainteresowanych informuję, iż póki co chęć wspólnego spaceru wyraziły rodziny 11 słoniątek w przedziale wiekowym 2-9 lat. 

Mile widziana informacja o chęci uczestnictwa, zwłaszcza jeśli ktoś planuje dołączyć się po stronie DK76 🙂
Zgłoszenia i pytania do Marty, tel. 660 siedem siedem sześć 797 (najszybsza odpowiedź) lub na martus.ka3(meduza)gmail.com  
Czas zgłoszenia dowolny 😛 

Zapraszamy,
Marta i Marek Szyprowscy 
w imieniu organizującej się na równi z oczywistością, powolnością i spontanicznością  grupy w składzie M&M Sz., A&M M. oraz M&D K.


Trasa rowerowa z Metra Wilanowska

Zapraszam serdecznie wszystkich miłośników rowerów do wzięcia udziału w rowerowej wyprawie na 60-lecie😄
Ruszamy o 13 spod Starbucksa przy Metrze Wilanowska.

Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć, proszę o szybki kontakt mailowy (ajankowska532🚲gmail.com) lub na nr telefonu: 507 jeden dwa dwa 724

Do zobaczenia!
Agnieszka Jankowska i rowerzyści


W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości piszcie na adres aktmaluch🐘gmail.com

Do zobaczenia na miejscu! 😄

Zaproszenie na 60-lecie klubu


Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/868844308266663