AKT Maluch
AKT Maluch

Winter is coming

09-12-2017


Zima nadchodzi, więc czas by wybrać się w góry. Naszą propozycją jest Beskid Żywiecki. Zaczniemy w Rycerce, przejdziemy przez Muńcuł aż do Chaty na Zagroniu. Tam spędzimy noc. Następnego dnia ruszamy na przepiękną Halę Redykalną, a następnie skierujemy się w kierunku schronisk na Hali Lipowskiej i Rysianki. Stamtąd trasą z jednym z niewielu łańcuchów w polskich Beskidach dotrzemy do stacji turystycznej Słowianka. Ostatniego dnia przejdziemy do Węgierskiej Górki. Dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą zostać dłużej i wędrować z nami w poniedziałek, istnieje możliwość wcześniejszego powrotu. Jest to jednak związane z "opuszczeniem grupy w środku lasu". Trzeba samodzielnie zejść z gór w doliny i zakupić sobie bilet na pociąg. Organizatorzy nie odpowiadają za jakość i realizowalność tego fragmentu trasy, choć według nich nie powinien on sprawiać problemów.

Ze względu na oczekiwane warunki pogodowe KAŻDY uczestnik MUSI mieć ze sobą górskie rakiety śnieżne. W przypadku problemów z ich zdobyciem służymy pomocą. Do uczestników zostanie wysłana lista niezbędnego ekwipunku. Należy mieć tylko na uwadze, że wyjazd jest zimowy i sprzęt musi być dostosowany do warunków. Konieczne będą między innymi: ciepła czapka, zapasowe rękawiczki, stuptuty, odpowiedni ubiór (dżinsom mówimy stanowcze nie). W razie pytań i wątpliwości - piszcie śmiało.

Żywimy się wspólnie, gotując obiady i smarując kanapki na śniadanie. Jedzenie będziemy nieśli na własnych plecach, więc każdy z uczestników dostanie na starcie trochę do swojego plecaka. Należy pamiętać, by mieć na nie miejsce.

Wyjazd w piątek 8 grudnia późnym wieczorem. Dokładna informacja o zbiórce zostanie rozesłana mailem do osób zapisanych. Na zbiórce rozdamy jedzenie i skontrolujemy rakiety.

Koszt wyjazdu na całe trzy dni to około 240 zł dla studenta i 290 zł bez zniżek. Po zapisaniu się i otrzymaniu potwierdzenia należy przelać zaliczkę na otrzymany numer konta.

Zapisy poprzez arkusz. Obowiązuje limit miejsc - zachęcamy do szybkich zapisów. Ostateczny termin zapisów to piątek pierwszego grudnia.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu mailowego uexpedition(at)gmail.com .

Do zobaczenie na szlaku

Wiktor i Bartekk

UWAGA zapisy już tylko na listę rezerwową.