AKT Maluch
AKT Maluch

Wyjazd wakacyjny w Bieszczady

28-07-2009

Zapraszamy wszystkich chętnych klubowiczów, sympatyków klubu, a także osoby niezwiązane dotychczas z AKT Maluch, na wakacyjny wyjazd w Bieszczady. 
Oficjalny termin wyjazdu to 28 lipca - 12 sierpnia. O ile pierwsza z dat może jeszcze ulec co najwyżej nieznacznej zmianie, o tyle druga została ustalona mocno na wyrost. Wszystko to dlatego, że wyjazd będzie się składał z dwóch części. Celem pierwszej jest przejście ok. 10-dniowej trasy w Bieszczadach. Cel drugiej części jest równie zacny. Konkretnie, jest nim klubowa chatka w Ropiance, a w zasadzie wszelkie przyjemności i rytuały związane z przebywaniem w tym absolutnie wyjątkowym miejscu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z chatki.
Koszt wyjazdu wynosić będzie 360 zł., ale cena ta może ulec zmniejszeniu ze względu na dofinansowanie od Politechniki, które zamierzamy uzyskać. Zaliczkę o wartości 100 zł. należy wpłacić do 15 lipca. Liczba uczestników jest ograniczona (do około 14).
Trasa do przejścia (może ulec transformacji lub samospaleniu): Polańczyk - Łopiennik - Kalnica - Połonina Wetlińska - Połonina Caryńska - Bukowe Berdo - Połonina Bukowska - Wołosate - Tarnica - Szeroki Wierch - Ustrzyki Górne - Wielka Rawka - Roztoki Górne - Cisna - Rabe - Komańcza Szczegółowy opis trasy zostanie sporządzony wkrótce. Możemy zagwarantować, że trasy dzienne będą dostosowane do możliwości uczestników (oczywiście w tym sensie, że nie będą za krótkie ;-)
Wyjazd będzie miał luźny charakter (w końcu chcemy odpocząć, a nie dobić się nawzajem po sesji). Większość noclegów nie będzie z góry ustalona. Wstępnie przewidujemy spanie w namiotach, lub w napotkanych miejscach, które będą się do tego nadawać (czy to u kogoś w garażu, czy to razem z kurami w kurniku, czy to u księdza na plebanii). Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę, niewyczerpalny zapas żelków, możliwość rozwijania talentów muzycznych przy ognisku, lub nawet na szlaku podczas postojów, codzienne wyżywienie w postaci wspólnie przyrządzanego "pawia". Obowiązuje nas stary turystyczny zwyczaj wstrzymywania się od konsumpcji napojów alkoholowych.
Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, bądź jakiegokolwiek rodzaju poszlak na temat charakteru naszych wyjazdów, odsyłamy na stronę, na której znajduje się wyczerpująca relacja z zeszłorocznego wyjazdu w Tatry Niskie. Zachęcamy również do obejrzenia galerii z tegoż wyjazdu.
Prawda jest jednak taka, że w tej chwili sami nie wiemy jak będzie wyglądał ten nasz wyjazd (stąd nazwa robocza "Od czapy" - liczymy na to, że właściwa nazwa sama wygeneruje się podczas trwania wyjazdu). W dużej mierze zależy to od tego, czy TY zdecydujesz się pojechać razem z nami :-) Organizatorzy: Szymon Piątek spiatheck (at) gmail.com, tel. 510053256 W dniach 2-11 lipca dostęp do internetu ograniczony, preferowany kontakt telefoniczny. Piotrek Pękalski spec125 (at) poczta.onet.pl, tel. 600328210 W dniach 3-13 lipca poza zasięgiem cywilizacji.