AKT Maluch
AKT Maluch

Zerówka 2010

04-09-2010

Jak co roku, AKT Maluch organizuje Zerówkę. Termin wyjazdu to: 4-19 września 2010. Wyjazd ten skierowany jest przede wszystkim do studentów (płci obojga) nowo przyjętych na studia, ale również do osób, które zdążyły już poznać smak studiowania. Liczba miejsc jest ograniczona. Jako że klub funkcjonuje przy Politechnice Warszawskiej, nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do studentów PW, ale miło widziane są również osoby z innych uczelni.
Będziecie mogli poznać ludzi, którzy mają już pewne doświadczenie w studiowaniu, co może zaprocentować łatwiejszym startem na uczelni. Zerówka jest też najlepszą okazją do wsiąknięcia w życie klubu i może Was zachęcić do późniejszego udziału w wyjazdach i imprezach klubowych.

Wyjazd składa się z dwóch części: wędrownej i stacjonarnej. Każda z części trwa tydzień. Część wędrowna polega na tym, że każdego dnia pokonywany jest pewien odcinek trasy. Nocujemy w miejscach napotkanych po drodze, a więc w zależności od warunków - w chatkach, bazach, prywatnych kwaterach, bądź też w namiotach.
Zgodnie ze specyfiką klubowych wyjazdów, większość miejsc na nocleg ustalana będzie na bieżąco, a więc tempo marszu będzie dostosowane do tempa uczestników wyjazdu.

Przewidywana trasa: Krynica Zdrój - Huzary - Mrokowski Potok - Izby - Bieliczna - (Słowacja) - Cigel\'ka (nocleg nad wsią, lub wcześniej na terenie Polski) - Busov (najwyższy szczyt Beskidu Niskiego) - Gabolfov - Nizny Tvarozec - Vysny Tvarozec - Stebnicka Huta - Regetovka - (Polska) - Przełęcz Regetowska - Regetów - Rotunda - Popowe Wierchy - Radocyna/Nieznajowa - Świątkowa Mała - Ostrysz - Kamień - Myscowa - Polany - Olchowiec - Ropianka. Pogrubioną czcionką zaznaczone są przewidywane miejsca noclegowe. Trasa oraz miejsca noclegowe mogą ulec zmianie, w podanym planie uwzględniony jest jeden dzień rezerwy.

Jak wszystkie klubowe imprezy, Zerówka ma jedną istotną cechę: jest to dobrowolny wyjazd ludzi dorosłych, przeprowadzany przede wszystkim w oparciu o relacje koleżeńskie. Każdy tutaj odpowiada za siebie. Z naszej strony wkładamy w ów wyjazd pierwiastek organizacyjny, chęć tworzenia dobrej atmosfery i ochotę do współpracy, ale równocześnie tej współpracy i pozytywnego nastawienia oczekujemy od Was (obiady nie gotują się same, a krasnoludki nie zmywają naczyń). Wobec powyższego widać, że Zerówka odbiega kształtem od kolonii i większości obozów, na których jest się tylko biernym uczestnikiem.
Dodatkowo należy zaznaczyć, że zgodnie z dobrą klubową tradycją jest to wyjazd całkowicie bezalkoholowy.

Druga część wyjazdu ma charakter stacjonarny. Stacjonarność ta jest jednak jedynie stacjonarnością pozorną, gdyż okolice Ropianki są niezwykle atrakcyjne pod względem wycieczkowym. Poza tym warunki panujące w Chatce do najbardziej komfortowych nie należą. Jest jednak coś, co czyni to miejsce szczególnym, a mianowicie niepowtarzalna atmosfera. Do tego dochodzi unikalny charakter Beskidu Niskiego. 
Zdjęcia z Ropianki i okolic dostępne są w galerii.

Koszt wyjazdu oszacowany został na 360zł. W cenę wliczone są: noclegi, jedzenie, transport oraz ubezpieczenie NNW. Ani klub, ani organizatorzy nie czerpią korzyści materialnych z prowadzenia obozu: robimy to, bo lubimy. Ponieważ wyjazd został dofinansowany przez Komisję Sportu i Turystyki PW, to opłaty jakie musicie wnieść są następujące:

240 zł. - przyszli i obecni studenci PW
360 zł. – pozostali

Dobrze jest mieć ze sobą rezerwę finansową w granicach 100zł.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 27 sierpnia 2010 o godzinie 18:00 w siedzibie klubu, czyli w pokoju 133a na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW. Potrwa ono do 2 godzin.
Obecność na spotkaniu jest zalecana. W trakcie spotkania będą prowadzone ostateczne zapisy, pobierana będzie zaliczka w wysokości 100 zł. Zostaną ustalone takie kwestie jak np. przydział miejsc w namiotach. W razie niemożności wzięcia udziału w spotkaniu, prosimy o kontakt.

Zgłoszenia oraz wszelkiego rodzaju pytania należy kierować pod specjalny adres utworzony na potrzeby tegorocznej zerówki: zerowka.maluch (at) gmail.com. Ten sposób zgłoszenia gwarantuje uzyskanie szybkiej odpowiedzi. 

Trasę Zerówki poprowadzi Szymon Piątek (tel. 510053256).


Co należy zabrać:

- Dobry humor i kilka tuzinów optymizmu
- Buty do chodzenia po górach (na dobrej gumie, wysokie, trzymające kostkę), dobrze dopasowane i rozchodzone, najlepiej zaimpregnowane.
- Wygodny plecak ze stelażem i pasem biodrowym
- Namiot lub miejsce dla siebie w czyimś namiocie
- Ciepły śpiwór i karimatę
- Lekkie buty na zmianę (sandały, klapki itp.)
- Polar, sweter lub koszulę flanelową, kurtkę przeciwdeszczową
- Jakieś ciepłe rzeczy do spania (golf lub bluza, spodnie dresowe lub polarowe)
- Jak pokazuje doświadczenie: czapkę, szalik i rękawiczki
- Krótkie i długie spodenki lub spodnie z odpinanymi nogawkami
- Należy pamiętać o posiadaniu suchej zmiany ubrań na wypadek przemoknięcia (a ogólnie ze względu na walory zapachowe Używanej odzieży turystycznej warto mieć kilka par ubrań ;)
- Przybory do mycia
- Jakiś niezbędnik do szycia na wypadek defektów sprzętu
- Zapalniczkę lub zapałki (szczelnie zapakowane), działającą latarkę (zabezpieczoną przed przypadkowym uruchomieniem, najlepiej z zapasowymi bateriami)
- Apteczkę własną: bandaż elastyczny i opatrunkowy, plastry (jeżeli cierpisz na problemy z odciskami - wtedy w dużej ilości), środki dla wrażliwego żołądka (smecta, węgiel, no-spa), coś na odporność i przeziębienia (wit. C, rutinoscorbin, aspiryna, przeciwgorączkowe), inne własne lekarstwa (przeciwalergiczne)
- Kubek, menażkę, łyżkę, nóż (choć badania dowodzą, że wszystko da się zjeść łyŻką :)
- Dokumenty: dowód osobisty, legitymację szkolną, studencką, wszelkie dokumenty zniżkowe
- Jeżeli masz polisę NNW – dokument ją poświadczający (np. karta ISIC lub Euro<26)
- Papier toaletowy oraz gazetę (byle nie na papierze kredowym – źle chłonie wodę z butów)
- Mile widziane instrumenty muzyczne (szarpane, dęte, klawiszowe - co kto lubi), najlepiej w komplecie z osobą umiejącą z nich korzystać
- Nie bierzemy laptopów, wieży z kolumnami i walizek z akumulatorami
- Nie zabieramy alkoholu ani jakichkolwiek innych używek

Szczegóły dotyczące prowiantu - na spotkaniu informacyjnym (przy kupnie jedzenia trzeba będzie wziąć rachunek na Samorząd Studentów PW). Na wyjeździe w miarę możliwości będą uwzględnione także gusta kulinarne wegetarian.