AKT Maluch
AKT Maluch

Ruinada 2011

26-03-2011

Zapraszamy na Ruinadę 2011!

Miejsce ześrodkowania:
Zamek w Czersku

Klimat:
Straszny i mroczny

Jak tam dotrzemy:

Wariant 1, czyli trasa piesza, organizatorzy: Piotrek Pękalski i Marta Jankowska

Zbiórka:
Warszawa Centralna peron III, godz. 10.55
Jeśli ktoś nie posiada karty miejskiej na II strefę należy kupić wcześniej bilet KM do     Zalesia Górnego.

Trasa:
Jedziemy pociągiem do Zalesia Górnego, skąd ruszamy na szlak. Wpierw nieco pokręcimy się po Chojnowskim Parku Krajobrazowym, wychodząc czarnym szlakiem z Zalesia, po pewnym czasie skręcając na szlak zielony, który doprowadzi nas do Warszawskiej obwodnicy Turystycznej (czerwony szlak), którą to dotrzemy do Góry Kalwarii, skąd już do Czerska bardzo niedaleko.
Długość trasy to ok. 21 km.

Powrót:
Autobusem z Góry Kalwarii (jeżdżą dość często), w niedzielę rano.

Wariant 2, czyli trasa rowerowa, organizator:  Piotrek Poterała

Zbiórka:
Południowe wyjście z metra Kabaty, godz. 10.00

Trasa:
Długość trasy jaką mamy do pokonania to około 35km…niby nie dużo, ale planuję przejechać wzdłuż Wisły wałami przeciwpowodziowymi… no i właśnie… Bóg raczy wiedzieć w jakim stanie te wały nas zastaną.

Powrót:
Pojedziemy poprzez Lasy Otwockie do Pogorzeli (25km) w której to wsiądziemy w pociąg KM o 15:17. Bilet do Falenicy (bo dalej obowiązuje karta miejska) będzie nas kosztował jakieś 3zł + coś za rower od osoby

Co zabrać i gdzie spać nam przyjdzie:
Na trasę na pewno trzeba wziąć  coś przeciwdeszczowego, prowiant oraz herbatę. Spać będziemy w baszcie zamku, która nie jest w żaden sposób ogrzewana więc ciepło nie będzie, w związku z czym należy wziąć poza śpiworem i karimatą naprawdę ciepłe rzeczy. Warto wziąć kiełbaski na ognisko oraz coś do przegryzienia na rano. Można też wziąć gitarę bądź inny instrument. Kompasu oraz mapy brać nie trzeba, prowadzący będą trasy mają swoje wiec sobie poradzimy :)